PROJELERİM

Yeşilyayla MTAL – TUBİTAK ŞENLİĞİ

AVRUPA AĞ HARİTASI

TÜBİTAK şenlikleri kapsamında takım arkadaşım ile Avrupa’nın ağ haritasını Cisco Packet Tracer uygulaması ile gerçek haritanın küçültülmüş halini tasarladık ve kodladık.

KVKK gereğince takım arkadaşımın yüzü gizlidir…


AUGMANTED REALİTY SANDBOX

Arttırılmış gerçeklik kum havuzu, derinlik ve yükseklik algılayan sensörlerimiz sayesinde kumun yüksekliği ve derinliği algılanıp işlenen veriler bilgisayara gidiyor. Bilgisayarda daha öncesinde kon figüre ettiğimiz değerler ile karşılaşıp kumun üzerinde projeksiyon sayesinde dağ, deniz, buzul seviyeleri ve izohips çizgileri yansıtılıyor. Projenin asıl amacı ortaokul ve lise düzeyinde coğrafya derslerinde izohips konusunu anlatmak ve çocuklara coğrafyayı oyun oynar gibi anlatmak, sevdirmek.


Robotik Kol

Flex sensör sayesinde elimizin haraketlerini 3D baskıdan hazırlanan kola aktaran sistem. Amacımız, riskli işlerde bedenimiz yerine robotik kollar sayesinde fiziksel hasar risklerini minimuma indirmek.


Katıldığım Yarışmalar

roBTÜ 2017

HELPİNİO

HELPiNiO NEDİR?

Hepimizin bir gün yardıma ihtiyacı olabilir. Peki ya bu yardım talep edemeyecek durumdaysak ne olacak? Mesela bir kaçırılma, gasp vakası, trafik kazası ya da Alzheimer hastalığında sık rastlanan kaybolma durumlarında Helpinio sizin yardım istemenizi beklemeden “Kontrol Dışı Durumu” otonom bir şekilde algılyor ve ilgili birimlere bildiriyor. Helpinio şu an prototip halinde zamanla giyilebilir teknolojik bir ürün olarak kadınların çantasında, alzheimer hastalar üzerinde herhangi bi yerde veya Trafik kazaları için araçlarında taşıyabileceklerdir.


Hackathor Bilkent YES

Bilkent YES topluluğu tarafından düzenlenen yarışmaya ekip olarak katılım sağladık. Herhangi bir ödül ve sıralama kazanamamış olsak da benim için paha biçilemez bir deneyim ve özel anılar toplamamda yardımcı oldu.

Projemizin ismi MaverSafe

amacımız gelişen IOT teknolojisi ile evlerimizde yer alan IOT cihazlarını tek bir sunucu cihazı üzerinden toplayıp kendi ver ağımızdan geçirip internete çıkışlarını sağlamak. Bu sayede dışarıdan gelecek olan tehditlere ilk olarak bizim süzgecimizden geçip saldırıları pasifleştirmek